kolmapäev, 20. jaanuar 2016

Esimene nädal seljataga, terve elu veel ees!

Osalen siis ajakiri Hers konkurssil BeFit2016.

See on siis nii ,et kahe kuuga bikiinivormi !

Selle konkursi juures on kõik nii hirmutav kuid samas ka ärevust tekitav.
Olen kahe lapse ema , poeg sai äsja kahe aastaseks ja tütar kahe kuuseks, seega on mul kehal kõvasti rasva mida põletada ja kõvasti kohti kuhu kasvatada lihas!

Ennem rasedusi kaalusin ma 53 kg ja ma olin peenike nagu piits, ega see ka ilus polnud kuid nüüd end pildilt näha on üsna hirmuäratav ja masendust tekitav.

Seega minu suureks motivatsiooniks ongi BE FIT 2016 - aitäh ajakiri Hers ,et annad nii mulle kui ka kindlasti teistele suurt motivatsiooni rohkem pingutada. Eelkõige mõtle iseendale siis kõigile ahvatlevatele auhindadele mida konkurs pakub! :)

Minu näidud hetkel :

Rind – 91 cm
Talje – 86 cm
Puusad 109 cm
Reis 61 cm
Käsivars 28 cm
Pikkus 169 cm
Kaal 73,7 kg
Vanus 25

Praegugi neid siia kirjutades ja mõeldes tuleb nutu klomp kurku - KOHUTAV!
Kuid ärme lase pead norgu ja haara šokolaadi järgi vaid selg sirgu ja hantlid kätte.

Esimene nädal on mul seljataga. Nädal oli täis rõõmu ja raskusi. Minu kõige suuremaks raskuseks on toitumine.Kui paljudele asjadele tuleb öelda EI ning oma harjumisi muuta see pole nii lihtne kui tundub!
Esimesed päevad sujusid üsna hästi , nädalalõpp oli see mis valmistas raskusi. 


Toitumine - on kõige alus. Nüüd alustan ma oma päevi korralikumalt. Päeva algustes on mul üks suurem kruus sooja sidrunivett. Alguses mõte sellest juba tundus nii halb kuid tegelikult igapäevaga maitseb mulle see sidrunivesi paremini ja ainult paremini!
Kõige suurem raskus ongi minul loobuda magusast, eriti koogid. Kuidas ma armastan igasugu kooke!
Ütlen ausalt esimesel nädalal ma seda ei suutnud ! Poja sai kaheseks seega oli üsna koogirohke nädal kuid mõeldes kuidas tavaliselt sai seda näost sisse aetud seekord võiks öelda, et tükikesi maitstes. Tuleb tihedamini vist end peeglist vaadata - siis läheb igasugune koogikeste isu ära ja käsi haarab parem salatikausi!

Esimesel nädalal sai tõesti kurja vaeva nähtud oma toitumisega ning selle uurimisel. Meeletu tegelikult mis asju võib inimene endale näost sisse ajada ilma ,et mõtleks. Kuid kui raske on ka seda ümber harjutada kuid raskused ongi selleks, et neid VÕITA! MA SUUDAN SEDA! - tuleb korrutada endale iga päev!
Ma suudangi!Minu treeningutel on suureks abiks youtube - kui tõesti võimalust pole kusagile minna lastekõrvalt.
Meie linna Tervisliku Elustiili Klubi , kus viiakse läbi Fit Clubi kava VIIEL KORRAL NÄDALAS ning saab võbistada end viagymil ja einestada üks maitsev tasakaalustatud eine! Kindlasti ka möödunud nädala huvitavamaid oste oli mul HOT SHAPERSI püksid. Toimivad küll, selles suhtes, et higistama ajavad tohutult. Kuid kõige rohkem kardan ma seda, et nad ei aja higistama rasvaarvelt vaid pigem veearvelt.

Sai proovitud siis välja vahetada oma menüüd ära jättes - kartul. Millega me eestlased oleme ju tegelikult väga harjunud. Kartul ja liha !
Õnneks ma armastan kanaliha seega jääbki minu menüü suureks aluseks KANA! Juhuu.. asjad mis tahavad harjumist ja käivad suus ringi on köögiviljad - brokkoli spinat ja kõik muu mis meile võõras.
Uus asi mille olen leidnud endale menüüsse mida lõikan nüüd igalepoole on suvikõrvits. Tohutult kummaline asi. Väljanägemiselt näeb välja nagu midagi väga väga mõrduat või kummalist maitset kuid tegelikult ta ei maitsegi kuidagi. 
Värsket kurki , - tomatit ja porgandit tohutult igalepoole!
Natukene teeb iseennastki kurvaks see ,et mida ma oma menüüsse lisada ei suuda on kala. Kuid vaatame mis see kaks kuud teeb . ehk sellise imegi ,et ma hakkan kala sööma ning ehk isegi armastama ? :)

Natukene keerulisust lisab kõigele ka see ,et kuna tütreke on mul nii pisike veel toidan ma rinnaga.
Kuna plaanis pole ka lõpetada pean jälgima ,et seda ikka talle jaguks ning kõike võtma mõistuse piirides. 

Esimesel nädalal oli nii tõuse kui mõõnu, nii naeru kui pisaraid kuid on mille nimel pingutada ning on asju milles jääda endale natukene rohkem enesekindlamaks.
Teiseks nädalaks on mul palju uut ning põnevat varuks ning suuremad eesmärgid ja suuremad plaanid.

Kuigi ma tean ,et kaalunumber on see mida ei peaks jälgima kuid siiski - esimesel nädalal MIINUS KAKS KILO - iseenda jaoks on see suurepärane tulemus kuid tean ,et on kohti kus võin enda kallal julgelt viriseda ning vinguda.

Uuele nädalale uue motivatsiooni ja sihtidega vastu - vaatame mis nädal toob! ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar